Náš příběh

M&T. Michala & Tomáš. Jsme vášnivý (nejen) cestovatelský pár. Milujeme cestování podle svých představ. Svobodně, bez omezení a s radostí.

Pomáháme lidem překonat strach a vydat se na cesty svých snů. Protože už máme procestováno hodně zemí, sdílíme s ostatními naše zkušenosti a pomáháme jim naplánovat a zařídit vysněnou dovolenou bez cestovky, na vlastní pěst. Jednoduše, levně, beze strachu a s úsměvem na rtech. 

Procestovali jsme dohromady už velký kus světa.

Nejdříve bez sebe, potom a snad už navždy společně. Vášeň pro cestování nám oběma koluje v krvi a není den, kdy bychom na některou z našich cest nevzpomínali, zrovna ji neplánovali a nebo na ní právě nebyli.

Naučili jsme se poznávat svět a blízké i vzdálené kouty naší planety na vlastní pěst. Bez cestovních agentur, přesně podle našich představ a podle našich snů. S minimálními náklady, s úsporou času a velkým prostorem poznat přesně to, co chceme. Cestovat v cizích zemích autem, vlakem, busem či lodí, bydlet v apartmánech nebo soukromých pokojích. Přesto v čistotě a útulném prostředí.

Víme, jak si předem zajistit co nejlevnější letenky, jak vychytat ceny pro půjčení auta, kde najít nejlevnější ubytování. Naučili jsme se na svých cestách šetřit zbytečné náklady a čas a ušetřené peníze věnujeme do dalšího poznání památek, míst a místních obyvatel.

Na naší mapě už se zelenají jak země Evropy – Itálie, Francie, Anglie, tak i vzdálenější místa naší planety – Dominikánská republika, Thajsko, Indonésie, Spojené státy, Kostarika nebo Panama. Každý zvlášť nebo společně, pokaždé jsme se  však vrátili s milionem zážitků a nových zkušeností.

Nebylo to tak ale vždycky...

Každý z nás vyrůstal na druhém konci republiky. Praha a Brno. V dětství nepředstavitelná vzdálenost. Dnes, kdy každý týden přejezdy trávíme ne právě málo času, až úsměvná záležitost.

Než se naše cesty na trase Praha – Brno zkřížily, trvalo to přes třicet let. Společnému setkání předcházela spousta  životních kotrmelců. Rozpad manželství na jedné straně, rozchod po dvanácti letech na straně druhé. A mnohem víc. Všechny tyto kotrmelce nám teď ukazují, jak chceme žít a jaké jsou naše životní hodnoty a vize.

A neodmyslitelně k nim patří společná cesta životem a také světem...

Ani jeden z nás nebyl nikdy příznivcem ležení u hotelového bazénu a trávení dovolené na jednom místě. Přesto každý z nás měl o cestování  zpočátku zcela jinou představu.

Tomáš s precizně naplánovanou cestou včetně doby přeletů. Já totálně bez systému a hlavně aby to bylo dobrodružství . Tomáš s úžasným smyslem pro detail a s cílem co největší úspory času, aby zemi poznal co nejvíc. Já naopak s chutí rozhodovat o cestě tady a teď a plány měnit podle toho, jak se mi chce.

S krosnou na zádech a bez velkého plánu jsem procestovala sama Indonésii.

Zamilovala jsem si ten pocit cestovat a rozhodovat se o další trase tady a teď. Poznávat cizí lidi, hledat ubytování s průvodcem v ruce až na místě a před setměním. Vymýšlet trasu ze dne na den a jezdit adrenalinovou místní dopravou. Pravdou je, že někdy na úkor času, který člověk na takové cestě tráví na letišti, autobusovém nádraží nebo čekáním na jiný spoj místo toho, aby si užíval krásných míst.

Naopak Tomáš cestoval vždy s jasným plánem, přesným rozpisem míst, která chce navštívit a s jasnou představou o výdajích.

První společná cesta na jiný kontinent vedla do New Yorku a k Niagarským vodopádům.

Byla super, přesto jsme ještě vychytávali mouchy. I když se nám podařilo skloubit cestování a přejezdy místní dopravou, náš plán byl někdy tak ambiciózní, že jsme večer padli do postele vysílením. Chybělo ještě trochu toho Tady a Teď.

Ale pak se to konečně zlomilo…

Na další cestě už to byla neuvěřitelná symbióza. Všechno do sebe zapadlo jak klíč do zámku. Společné cestování se stalo nezapomenutelným zážitkem. Propojení TADY a TEĎ i jisté míry plánování tak, abychom ušetřili čas a viděli a zažili co nejvíc. S možností měnit plán podle aktuální situace, přesto si stále dovolit užívat si pohodlí a neomezovat se.

Téměř měsíc jsme cestovali Kostarikou a Panamou.

Od Pacifiku ke Karibiku, půjčeným autem, autobusem i lodí. Několikrát jsme během cesty plán měnili, upravovali a prodlužovali podle toho, kde se nám líbilo. Viděli jsme vše, co jsme chtěli a ještě něco navíc. Od krásných pláží, přes zajímavá městečka, ostrovy až po pozorování delfínů v jedné panamské zátoce.

A o naše zkušenosti se nyní chceme podělit a inspirovat i vás.

Proto se zrodil náš společný projekt Cestujeme bez hranic. Spojili jsme naše vášně a pustili se do projektu, který pomáhá lidem zvětšit si životní krabici a udělat krok do neznáma. Krok do země, kterou chtějí poznat, o které sní. První krok na cestě, ke které třeba dlouho sbírají odvahu.

Snažíme se lidi inspirovat k tomu, aby překonali strach a na vlastní pěst jeli na dovolenou prostě tam, kam je srdce táhne. Byť by to bylo na 14 dní. Našimi články a eBooky vás chceme podpořit a pomoci vám naplánovat vaši vysněnou cestu ať už po Evropě nebo mimo ni, efektivně, s minimálními náklady a tak, aby pro vás byla opravdu nezapomenutelným zážitkem na celý život. Tak, abyste se nebáli jazykových bariér, velkých měst nebo dopravy. V eBooku Zdarma najdete ty hlavní důvody, proč jsme se rozhodli cestovat bez cestovních agentur a proč si myslíme, že takto cestovat můžete s radostí i VY.

Abychom vám cesty zjednodušili co nejvíce, připravili jsme pro vás i podrobný PRAKTICKÝ NÁVOD , jak cestu naplánovat, jak koupit co nejlevnější letenky, jakou zvolit dopravu, na co nezapomenout a celkově tipy a praktické rady, které vám pomohou si vaši cestu co nejvíce užít. Rady, které vaši cestu udělají opravdu tím, na co budete s láskou vzpomínat.

Jsme připraveni vám pomoci i s konkrétním plánem právě vaší cesty a ušít vám jej na míru. Podle vašeho zadání tak, aby cesta splňovala veškerá vaše očekávání.

Věříme, že na našich stránkách naleznete inspiraci a vůni dálek, díky které si cestování užijete naplno, bez obav, s úsměvem a s radostí.

M&T

(Michala&Tomáš)

Michala Měřínská

Michala Měřínská

Make-Up Arist & Stylist

Je milovnící krásy, líčení, stylingu a barev. Pomáhá ženám na cestě za jejich krásou. Je autorkou eBooku Dokonalé líčení krok za krokem a projeku Makeup For you. A miluje cestování, které jí otevřelo oči a zjistila, že bez něj už nemůže žít. Více na www.michalamerinska.cz

Tomáš Němec

Tomáš Němec

Miluje cestování a bojové sporty. Je expertem na plánování tras a zkoumání příležitostí, jak si dovolenou co nejlépe užít.

Jak ušetřit za dovolenou aneb 5+1 důvod proč cestovat bez cestovky

Stáhněte si eBook zdarma a cestujte podle svých představ, jednoduše, levně a s radostí!

Ukážeme vám důvody, které nás přesvědčily, že cestovku nepotřebujeme.