Netradiční pivní prohlídka

Dnes něco z našich z cest spíše pro pány.

Kdy poznáte, že vaše dovolená začala?

Řešíte cestovní horečku už několik týdnů předem nebo si uvědomíte, že teď nastává čas odpočinku až v letadle nebo v autě, až když máte sbaleno, zkontrolované pasy, letenky, při ruce mapu a už jste na cestě?

My máme dva momenty, kdy víme, že je to už TADY.

První je večer před odletem. Už jsme se naučili den před dovolenou plánovat tak, aby byl co nejméně hektický a měli jsme v podstatě už jen čas na to, hodit věci do krosny nebo kufru, dát si dobrou večeři ideálně na terase a už jen tak ladit detaily.

Je super mít nějaký zaběhaný RITUÁL.

Jaký? Inspirujte se, my máme jeden hodný správného ČECHA!

Ten druhý, o něco víc příjemnější moment, který nikdy nezapomeneme udělat a který nám jasně říká „už to začalo“ je okamžik, kdy si dáme první PIVO v cílové destinaci. Když to prostě poprvé „sykne“:)

Nebojte, nejsme žádní pivní pupci.

Navíc doma na jižní Moravě máme nemalý vinný sklípek, takže bychom se spíš přirovnali k vinným muškám. Ale dávat si víno třeba v Asii není úplná lahoda. Co si budeme povídat (možná bych to v některých destinacích přirovnala k pokusu o sebevraždu).

pivni prohlidka1

Takže jako zástupci pivního národa volíme jako první drink v cizí zemi TRADIČNÍ MÍSTNÍ PIVO. A že už jich pár máme za sebou.

I když nejsme pivní pupci, stojíme si za jedním. Pivo je v Čechách prostě NEJ. Souhlasíte?

A poznatky? Velmi zajímavé.

První zjištění, které se nám zatím potvrzuje. V Česku prostě máme pivo nejlepší. A taky nejlevnější. V ostatních koutech světa se ceny piva pohybují daleko výš. Takže pro pivaře – buďte na to připraveni a nelekejte se. To jen asi u nás v Česku je fenomén, že se piva pije tolik, že je poměrně levné.

Od Asie až po Jižní Ameriku… pivo najdete všude. Tady je slíbená prohlídka. Seznamte se!

Thajci a jejich slon Chang

V Thajsku najdete thajských druhů piv několik. Při naší návštěvě jsme si ale nejvíc zamilovali a užívali pivo Chang.

Mělo asi nejpodobnější chuť našim pivům plzeňského tipu. Ale BACHA! Chang v překladu znamená SLON a už teď chápeme proč. Obsah alkoholu je rozhodně vyšší než jsme zvyklí u nás. Takže hned první den jsem zjistila, jak vypadá Bangkok když se vám z piva trochu motá hlava.

Navíc je víc nejen voltů, ale i množství tekutiny. Velký Chang není tak jako u nás půl litru, ale je větší. Odpovídá dvěma třetinkám takže 0,66l. Takže pozor na to, když jdete „na jedno“. Může to být docela zrada.

Druhým nejoblíbenějším pivem je Singha, která se údajně vyrábí z českého chmele. Obě piva můžete sehnat i u nás a udělat si malý thajský pivní večírek.

Hvězda v Indonésii

Kousek opodál v Asii se setkáte s další hvězdou. A to doslova. V Indonésii je nejrozšířenější místní pivo Bintang a v překladu znamená HVĚZDA. Jak příznačné, co myslíte?

pivní prohlídka

V Indonésii je pivo poměrně drahé, třetinka v lahvi vás vyjde zhruba na 30-35Kč. Velké pivo je jako v Thajsku větší než náš klasický půllitr, opět cca 0,6 litrů, takže se už po jednom docela napijete :) Bintang je pivo vyráběné s licencí Heineken, takže je to na chuti poznat. Tohle pivo je u turistů nejoblíbenější, takže nezřídka potkáte turisty s nejrůzněji zpracovanými logy piva na tričku nebo tílku. I já jsem jedno tátovi domů přivezla. Nedalo se odolat.

Jinak nepočítejte s tím, že si v Indonésii dáte jedno točené. Kdepak! Pro Indonésany není pití alkoholu běžnou zábavou a tak tu rozhodně nečekejte, že v hospodě dostanete hned jedno. I v hospodě vám totiž donesou jen pivo v lahvi.

Černá orlice v Kostarice

Imperial.  Zajímavý název pro pivo, že? Ale bylo jedním z nejlepších a zároveň z nejlevnějších. Obecně je Kostarika co se týče jídla a pití o něco dražší než jsme očekávali. Takže když cestujete na vlastní pěst a nechcete popíjet za draho, byla to dobrá volba. V chuti není nikterak výrazné, trochu bychom ho přirovnali k naší desítce. Nejsme žádní pivní specialisté a tak nám prostě chutnalo. Opět ale nedostanete půl litr, pije se vesměs v lahvi a ve třetinkách.

Nemohli jsme si ho nedat hned první večer při příletu, protože jsme se po cestě rozhodně nenudili a potřebovali jsme trošku vzpruhu. Naše krosny totiž nedoletěly (ano, i to se někdy při cestování stává) a udělaly si párty v Miami. Takže jsme si také obstarali zábavu.

pivní prohlídka

Karibský Rocky

Posledním v dnešní pivní prohlídce je panamské pivo Balboa. Ano, říkáme mu Rocky. Asi mají v Panamě v pivech větší výběr, ale tím, že jsme se zabydleli na ostrovech Bocas del Toro, nabídka místních restaurací nebyla až tak široká. Z místních značek jsme pak ještě ochutnali Atlas a pivo Panama. Všechny ale můžeme dát do jednoho pytle. Nic, co by na první ochutnání člověka naprosto nadchlo. Ale když je správně vychlazené, my Češi rozhodně nepohrdneme.

Pivni prohlidka 4

Buďme na sebe pyšní! Jsme prostě světoví

Jakmile si takto pochutnáte, zjistíte, že ať už se o Češích říká po světě cokoli, pivo máme prostě nejlepší. Pokud se i vy chcete přesvědčit, neváhejte a vydejte se provětrat vaše chuťové buňky na vlastní pěst.

Držíme vám palce!

A pokud se na dobrodružnou cestu chcete vydat TEĎ HNED, můžete si otevřít pivo a okamžitě vyrazit! :)

 

Michala a Tomáš

M&T. Michala & Tomáš. Jsme vášnivý (nejen) cestovatelský pár.

Milujeme cestování podle svých představ. Svobodně, bez omezení a s radostí. Pomáháme lidem překonat strach a vydat se na cesty svých snů.

Jedním takovým splněným snem bylo téměř měsíční putování Indonésií>>

Protože už máme procestováno hodně zemí, sdílíme s ostatními naše zkušenosti a pomáháme jim naplánovat a zařídit vysněnou dovolenou bez cestovky, na vlastní pěst. Jednoduše, levně, beze strachu a s úsměvem na rtech. Proto jsme pro vás připravili praktický návod, jak na to >>

Náš příběh si přečtěte zde >>

PS: a inspiraci a čtení pro holky najdete na blogu o kráse, který pro vás s radostí píšu, Michala.

Komentáře