Proč jsme se rozhodli psát blog?

Když se lidí okolo sebe zeptáte, co by dělali s rokem placeného volna, většina z nich vám odpoví, že by rádi cestovali.

Když se lidí okolo sebe zeptáte, jaké země už navštívili v době své dovolené, velká část z nich vám odpoví, že žádné nebo jen ty sousední.

Když se zeptáte na to, co jim v cestování brání, uhodíte hřebíček na hlavičku.

Často narazíte na věty typu „neumím jazyk“, „nechci platit cestovku“, „s dětmi už cestovat nejde“, „nemám na to peníze“, „nevím, jak to celé naplánovat“, „nemám vlastně čas něco plánovat“  „nevyznal bych se na letišti“ … a spoustu dalších.

A výsledkem je týden nebo dva dovolené v hotelovém resortu v bazénu s chlorovanou vodou a omezeným vstupem na hlídanou pláž. Samozřejmě proti gustu…

Chápeme, že spoustě z vás tento odpočinek naprosto vyhovuje, pak další řádky asi už nemusíte číst. Jsou určeny těm z vás, kterým červíček dobrodružství vrtá v hlavě a v srdci a jen se možná bojíte udělat ten krok do neznáma a vydat se na svoji první cestu na vlastní pěst. Bez cestovky, jen tak podle sebe.

Taky jsme se na tento způsob cestování dřív dívali jako na něco nedosažitelného.

Ale pak jsme ochutnali realitu.

Cesujeme bez hranic Michala a Tomáš

Vyzkoušeli jsme si, jaké to je dovolit si vyjet do neznáma. Sbalit krosnu a na tři týdny nebo měsíc vyrazit na jiný kontinent, zvládnout s úsměvem čtyři přelety a procestovat zemi půjčeným autem, autobusem nebo lodí. Bez nutnosti se třepat strachy, že budeme strádat hlady nebo bydlet na ulici.  A to nejen v páru, ale i prostě jen tak samostatně. O tom, jak se to může přihodit se dočtete ve článku o velkých snech.

A protože víme, že je kolem nás hodně lidí, kterým zážitky z cest vyprávíme a kteří je chtějí poslouchat, rozhodli jsme se o střípky z našich cest podělit se širším publikem. S VÁMI!

Proto jsme začali psát tento blog.

Tento blog je pro nás nejen místem sdílení rad a tipů na cesty a zajímavá místa. Je i kusem nás. Rozhodli jsme se vám zprostředkovat kus dálek a našich zážitků a věříme, že vás budou inspirovat. A že odměnou za tuto inspiraci nám budou vaše příběhy a úžasné cesty, o které se s námi podělíte.

Věříme, že se díky cestování lidé stávají šťastnější a spokojenější.

Že se jejich obzory rozšíří, jejich životní krabice se zvětší a díky poznání nových míst, kultur a světů poznají také kus sebe. Nahlédnou zase o kousek dál do své duše.

A čím víc se my všichni  budeme do své duše dívat, tím hezčí a tolerantnější budeme nejen sami k sobě, ale i k okolnímu světu. Naším snem je, aby svět okolo nás byl krásnější. Chceme, aby se naše děti nebály a braly cestování a poznávání krásných míst naší planety jako naprostou samozřejmost a součást života. A abychom je to mohli naučit, musejí se to nejdřív naučit rodiče.

A tak vás milí současní i budoucí rodiče chceme našimi články trochu popíchnout, pošťouchnout, inspirovat.

Michala a Tomáš Cestujeme bez hranic

Vylezte z ulity a zapátrejte ve svém nitru. Ve své duši.

Co opravdu toužíte vidět? Jaké země vás skutečně lákají? Čeho se bojíte? Zkusíte ten strach překonat?

Rádi vám ukážeme, jakým směrem vaše cesta může vést. Věříme, že články na tomto blogu mohou pomoci některým z vás překonat nejistotu a prostě naplánovat první cestu. A pokud už jste tento krok udělali, tak gratulujeme! A věříme, že na těchto stránkách najdete další tipy, triky a praktické rady, jak si další cestu užít ještě lépe a co možná nejvíc to jde.

A jestli ten první krok udělat nechcete, je to taky v pořádku. Tyto řádky mohou sloužit jako příjemný relax po náročném dni a podporovat vaši fantazii.

Těšíme se na další setkávání.

Michala a Tomáš

M&T. Michala & Tomáš. Jsme vášnivý (nejen) cestovatelský pár.

Milujeme cestování podle svých představ. Svobodně, bez omezení a s radostí. Pomáháme lidem překonat strach a vydat se na cesty svých snů.

Jedním takovým splněným snem bylo téměř měsíční putování Indonésií>>

Protože už máme procestováno hodně zemí, sdílíme s ostatními naše zkušenosti a pomáháme jim naplánovat a zařídit vysněnou dovolenou bez cestovky, na vlastní pěst. Jednoduše, levně, beze strachu a s úsměvem na rtech. Proto jsme pro vás připravili praktický návod, jak na to >>

Náš příběh si přečtěte zde >>

PS: a inspiraci a čtení pro holky najdete na blogu o kráse, který pro vás s radostí píšu, Michala.

Komentáře