Pohádka o kouzelném tržišti. Jste zvědaví kde ho najdete?

Za devatero horami, za devatero řekami, za velkou louží, bylo nebylo malé království. A v tom království nádherný, malý ostrov obklopený blankytným mořem. Jinak než na lodi se k němu připlout nedalo a tak jeho příroda byla neuvěřitelně krásná…

Co na to říkáte?

Moc pohádkové na to, aby to mohla být pravda?

Vůbec ne!

Ten ostrov opravdu existuje a můžete na něj zajet i vy. Já jsem tam strávila příjemné dny tři roky zpátky a tak vím, že nádherná příroda a romantická zákoutí jsou tam dodnes. Ostrov leží v Thajsku a jmenuje se Ko Pha Ngan.

A proč zrovna o něm dnešní článek? Protože na svých cestách Thajskem můžete zažít skutečně zázraky. A právě na ostrově Kho Pha Ngan se každý den jeden takový děje.

A to myslím smrtelně vážně.

Thajsko Ko Pha Ngan Tržiště

Zázrak, který mi dodnes vykouzlí úsměv na rtech.

Jednoho krásného večera jsme se vydali v ostrovním městečku courat po malinkatých stáncích plných suvenýrů. Tyto vycházky opravdu zbožňuju! Nejen proto, že si jako správná milovnice módy a krásy něco z lovu přinesu, ale i proto, že můžu poznávat místní lidi. Roztomile rozverné děti, usměvavé Thajky i neodbytné majitele tuktuků.

Přes den všichni vypadají velmi mile. Ale v noci…

V noci začínají kouzlit!

Zcela lehce, jakoby se nechumelilo. Už se nejspíš jako kouzelníci narodili. A my jsme je při této noční procházce odhalili. A nevěřili jsme vlastním očím.

Na přes den liduprázdném šedém parkovišti se v noci dějí doslova zázraky. Desítky thajců a thajek vezmou své malé vozíčky, někteří větší kabrňáci i stánečky. A všichni se dohromady sejdou po západu slunce. Na tomto kouzelném parkovišti.

A pak se začnou dít divy!

Každý vybalí nádobí, koření, vařečky, hůlky a další serepetičky a začne se vařit! Ty vůně, ty dobroty, neuvěřitelný zážitek nejen pro oči, ale hlavně pro vaše chuťové buňky. Smažené tofu na špejlích, krevety v těstíčku, nejrůznější druhy nudlí, maso na špejlích, zajímavé druhy sushi, které jste u nás doma ještě neviděli, sladké koule, rýže se zeleninou, rýže s masem a rýže vlastně s čímkoli, ovoce na tisíc způsobů….

…sladké, slané, studené, teplé, hořké, kyselé. Prostě to za jednu noc nemůžete ani ochutnat.

Thajsko Ko Pha Ngan Tržiště 2

A všude to voní a příjemně žije svým vlastním kouzelným životem.

A uprostřed toho vy.

Překvapení, užaslí, ohromeni.

Protože ráno, až půjdete kolem, uvidíte prázdné parkoviště. Další kouzlení přijde zase až večer s dalším západem slunce.

Říkáte si, že tohle se vám nikdy nepodaří zažít? Tak to jste na velkém omylu!

Stačí jen udělat první krok a rozhodnout se. Ostatní jde už samo. Naplánovat si cestu a vydat se bez cestovky třeba právě na tento ostrov a začít poznávat kouzla zázračných parkovišť,  stánků a nepřeberných chutí jídel na ulicích.

I vy totiž můžete navštívit Thajsko a poznávat jeho krásy. Je to jednoduché. A my vám v tom rádi pomůžeme. Ale máme jednu podmínku. Až tam budete, pošlete nám fotku z kouzelného pohádkového tržiště.

 Tu pohádku chceme totiž zažít znovu!

Michala a Tomáš

M&T. Michala & Tomáš. Jsme vášnivý (nejen) cestovatelský pár.

Milujeme cestování podle svých představ. Svobodně, bez omezení a s radostí. Pomáháme lidem překonat strach a vydat se na cesty svých snů.

Jedním takovým splněným snem bylo téměř měsíční putování Indonésií>>

Protože už máme procestováno hodně zemí, sdílíme s ostatními naše zkušenosti a pomáháme jim naplánovat a zařídit vysněnou dovolenou bez cestovky, na vlastní pěst. Jednoduše, levně, beze strachu a s úsměvem na rtech. Proto jsme pro vás připravili praktický návod, jak na to >>

Náš příběh si přečtěte zde >>

PS: a inspiraci a čtení pro holky najdete na blogu o kráse, který pro vás s radostí píšu, Michala.

Komentáře